تکمیل زنجیره فرش کرمانشاه  با گام ۳۰۰ میلیاردی

فروشگاه گلچه فرش

قدرت‌الله احمدی، مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی کرمانشاه خبر داده که در صورت تامین اعتبار در سال آینده احداث دو واحد فرآوری و رنگرزی پشم و همچنین پرداخت فرش در این استان آغاز خواهد شد.

او مهمترین مشکلات حوزه فرش استان کرمانشاه را عدم تکمیل زنجیره پشم تا فرش و سپس فروش آن می‌داند و معتقد است با تکمیل زنجیره فرش می‌توان مشکلات را برطرف کرد.

این برنامه شامل احداث دو واحد اصلی برای تکمیل زنجیره فرش است که یک واحد در بخش فرآوری و رنگرزی پشم فعالیت دارد و واحد دیگر در زمینه پرداخت فرش است.

مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه در بخش واحد رنگرزی، پشم از دامداران خریداری شده و پس از فرآوری و رنگرزی به نخ آماده تبدیل می‌شود، عنوان کرد: ظرفیت پیش‌بینی شده برای این واحد هزار تن پشم در سال است.

وی سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای احداث این دو واحد را حدود ۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر اعتبار تامین شود می‌توانیم کار احداث آنها را سال آینده آغاز کنیم.

احمدب معتقد است، چون این دو واحد در کارگاه‌ها و سوله‌های موجود احداث می‌شود و بخش قابل توجهی مواد اولیه و امکانات مورد نیاز آنها در داخل استان وجود دارد، زمان زیادی برای راه‌اندازی آنها صرف نخواهد شد.

در واحد فرآوری هزار نفر مشغول به کار می‌شوند و با راه‌اندازی واحد پرداخت نیز با توجه به تاثیر آن بر افزایش تولید، ۱۰ هزار قالیباف دیگر پای کار خواهند آمد. قرار است واحد فرآوری پشم را در سنقر و واحد پرداخت فرش را در مرکز استان راه‌اندازی کنیم.

مدیر تعاونی فرش دستباف روستایی استان کرمانشاه راه‌اندازی این دو واحد را گام مهمی برای تکمیل حلقه زنجیره فرش استان دانست و اظهار کرد: هم اکنون بخشی از این اقدامات به صورت سنتی برای بافندگان صورت می‌گیرد، اما با توسعه و تکمیل زنجیره فرش هم نخ مرغوب و با کیفیت در اختیار بافندگان خواهد بود و هم فرش پس از پرداخت با شکل بهتری وارد بازار می‌شود.

 

فروشگاه گلچه فرش
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن